Onkogyn.cz

0

REKONSTRUKCE PRSU

Je možný zákrok (častěji však několik navazujích operací), který obnovuje tvar a vzhled prsu. Jeho hlavním cílem je zabezpečit symetrii těla  a obnovit spokojenost pacientky se svým vzhledem.  Může ulehčit oblékání a účast na fyzických aktivitách. Vzhledem k tomu, že existuje několik typů rekonstrukce prsu, musí být zohledněny potřeby a očekávání každé ženy. Na základě Vašeho životního stylu, celkové hmotnosti a velikosti prsů, předchozích těhotenství, celkového zdravotního stavu a osobních zájmů se určí typ rekonstrukce, obvykle s odstupem času (až po dokončené léčbě).Rekonstrukce zahrnuje použití jednoho nebo více z následujících :    • dočasné nebo trvalé tkáňové expandéry   • implantáty ze silikonu    • doplnění tkání z jiné části těla

   • kombinované použití implantátu a tkání

Je nutno uvážit komplikace spojené s rekonstrukcí prsu. Jako například krvácení, infekce, ztrátu kůže a možné problémy spojené s implantátem.

Rekonstrukci si vybere přibližně polovina žen po mastektomii. Ostatní zvolí vnější náhradu tvz.epitézu (elastický fantom ve tvaru prsu v podprsence).