Často kladené dotazy – Onkogyn

0

V této sekci naleznete dotazy pacientek zodpovídané našimi specialisty pro danou problematiku. Poradny byly aktivní do roku 2015, od té doby jsou ponechány právě takové otázky, které zodpoví Vaše nejčastější dotazy. Listování v nich s výhodou přináší odpovědi nejen na otázky nynější, ale i ty, které Vás mohou napadat v průběhu léčby. 

Odpovědi na otázky z oblasti onkologické psychologie:

Mgr. Danuše Jandourková

Tato část obsahuje dotazy ohledně obav ze vzniku či odhalení nádorového onemocnění, rady těm, které onemocněly nyní nebo se delší dobu pro nádorové onemocnění léčí, a také těm, u kterých se nádorové onemocnění po delší pauze vrátilo.

Odpovědi na otázky týkající se přednádorových stavů (prekancerózy, dysplazie:

prof. MUDr. Jiří Sláma, Ph.D.

Centrum Onkologické Prevence (COP) nabízí péči a konzultace pro pacientky s abnormálními nálezy na děložním čípku, pochvě a zevních rodidlech. V přehledu je možné najít odpovědi na dotazy týkající se abnormálních cytologických a kolposkopických vyšetření, projevů infekce lidskými papilomaviry (HPV) a problematiky očkování proti HPV infekci. Zároveň jsou uvedeny informace pro pacientky před i po operačním zákroku na děložním čípku včetně problematiky následného těhotenství.

Odpovědi na otázky týkající se dědičných onemocnění v onkologii:

doc. MUDr. Michal Zikán, Ph.D.

Poradna uvádí dotazy ženám, nemocným i zdravým, v jejichž rodinách se vyskytly zhoubné nádory, a které mají obavy z možné dispozice k nádorovému onemocnění.